Przedsiębiorstwo Przyszłości
Przedsiębiorstwo Przyszłości
 • III edycja zakończona!

  19 kwietnia 2016 roku
  po raz kolejny wręczyliśmy certyfikaty dla liderów zarządzania
 • Promujemy
  liderów zarządzania!


  Certyfikat „Przedsiębiorstwo Przyszłości” to znak rozpoznawczy najlepszych polskich firm
 • Gala w obiektywie!

  Zobacz fotorelację
  z wręczenia certyfikatów
  na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
 • Laureaci o Programie!

  Poznaj opinie wyróżnionych firm na temat Certyfikatu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”

Gala Finałowa 2016

19 kwietnia 2016 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Firm i Innych Jednostek Prowadzących Działalność Gospodarczą „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. W uroczystości uczestniczyli menedżerowie najlepszych polskich przedsiębiorstw – firm inwestujących w rozwój innowacji, nowoczesne narzędzia zarządzania kapitałem ludzkim i rozwiązania projakościowe. Goście Gali odebrali certyfikaty „Przedsiębiorstwo Przyszłości”, przyznane w dowód uznania nowoczesności, innowacyjności i nowatorskiego podejścia do prowadzenia biznesu. Spotkanie prowadził prof. Michał Kaczmarczyk, członek Komisji Programu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.
 
Od 2013 roku prestiżowe certyfikaty „Przedsiębiorstwo Przyszłości” zdobywają corocznie liderzy rynku – firmy, które osiągnęły sukces dlatego, że są otwarte na wiedzę, kreatywne, inwestują w swoich pracowników, rozumieją, jak ważne jest ciągłe podnoszenie kompetencji i nowoczesne zarządzanie kapitałem ludzkim. Zdobywców certyfikatu wyłania specjalna Komisja, w której zasiadają profesorowie i doktorzy renomowanych polskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 
-W tegorocznej edycji Programu wyróżniliśmy 27 firm, które na pierwszym miejscu stawiają wysoką jakość, a ponadto: dbają o rozwój pracowników, inwestują w wiedzę, np. poprzez szkolenia, kursy, zatrudnianie wysoko wykwalifikowanej kadry, a do tego myślą przyszłościowo i są odpowiedzialne społecznie. W roku 2016 Certyfikaty "Przedsiębiorstwo Przyszłości" trafiły do firm z całej Polski reprezentujących m.in. branże informatyczną, kolejową, konsultingową, finansową, kosmetyczną, medyczną, samochodową i wiele innych – wylicza Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, który jest współorganizatorem Programu.
 
Reprezentanci firm wyróżnionych w Programie „Przedsiębiorstwo Przyszłości” odebrali pamiątkowe certyfikaty i statuetki z rąk prof. Macieja Mitręgi z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Grażyny Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. –Gratuluję Państwu wielu znakomitych osiągnięć, z którymi miałem przyjemność zapoznać się w trakcie oceny aplikacji w Programie „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. Przyglądając się działalności firm ocenianych w Programie, często zadawałem sobie pytanie, gdzie kończy się przeciętność, a gdzie zaczyna innowacyjność. Wyróżnienie, które Państwo otrzymali dowodzi, iż w Państwa przypadku innowacyjność i nowoczesność, zwłaszcza w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, nie budzą wątpliwości – mówił do gości Gali prof. Maciej Mitręga.
 
-W „przedsiębiorstwie przyszłości” to pracownicy są najważniejszym kapitałem, bo od ich kreatywności, zaangażowania i kwalifikacji zależy rozwój firmy, jej wyniki i poziom innowacyjności. Nie mam wątpliwości, że w pełni zasłużyli Państwo na ten tytuł i że należą Państwo do elity polskiego biznesu, wszak to właśnie firmy oparte na wiedzy determinują tempo i poziom rozwoju gospodarczego naszego kraju – zauważyła z kolei Prezes Grażyna Kaczmarczyk.
 
Obok certyfikatu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”, w trakcie Gali wręczono również wyróżnienia nadzwyczajne przyznawane firmom najwyżej ocenionym w Programie - statuetki „Gold Prize”. W tym roku trafiły one do następujących przedsiębiorstw: Most Consulting Iwona Traliszewska, Salon Samochodów Używanych Autoszulc Mirosław Szulc, VS DATA Witold Sobolewski, Nickel Technology Park Poznań sp. z o.o., Centrum Badawczo – Rozwojowe GLOKOR sp. z o.o., ASKLA Automatyka Serwis Józef Klabis, VIESSMANN sp. z o.o. oraz „Przewozy Regionalne” Sp. z o.o. Oddział łódzki, z siedzibą w Łodzi.  Ponadto Organizatorzy Programu przyznali także nagrody „Menedżer Sukcesu” i „Promotor Nauki i Kultury” dla prezesów certyfikowanych firm, którzy wdrożyli najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz wykazują się szczególną aktywnością w dziedzinie wspierania nauki, edukacji bądź kultury. Statuetki „Menedżer Sukcesu” otrzymali:  Piotr Polis, Prezes Zarządu Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard”, Zbigniew Wiśniewski, Prezes PZM WIMET, Sylwia Mażulis, właścicielka Instytutu Urody Va Bene, Krzysztof Dylikowski, Prezes Zarządu Poznańskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. oraz Paweł Toborowicz i Stanisław Gosiewski, dyrektorzy Generalni Over Group sp. z o.o. sp. k. Z kolei wyróżnienia „Promotor Nauki i Kultury” trafiły do Stanisława Wanatowicza, Prezesa Zarządu COMP Soft sp. z o. o. oraz dr. n. o zdr. Łukasza Bruskiego, Prezesa Zarządu Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o. o.

Galeria zdjęć z Gali w Collegium Novum (2016) – kliknij!  
 
Lista firm wyróżnionych w Programie znajduje się w menu górnym strony - w zakładce "Laureaci" 

 
Partner strategiczny
Partner honorowy
Patronat medialny